Lidské zdroje

Jednotky v Praze mají dostatek vhodných lidí na obsazení činovnických funkcí a pro realizaci vlastních cílů.

#B1 Máme dostatek činovníků

Jednotky si nacházejí vlastní cíle a umí je obsadit osobou která se se svou rolí ztotožní. Činovnické funkce přinášejí seberealizaci jejímu nositeli a tím i prospěch vlastní jednotce, jde ovšem o oboustranný vliv.

Středisko - Včas získává lidi pro budoucí činovnické pozice. Vytváří dobré pracovní prostředí a cíleně pečuje o své činovníky. Okres - Včas získává lidi pro budoucí činovnické pozice. Vytváří dobré pracovní prostředí a cíleně pečuje o své činovníky. Kraj - Včas získává lidi pro budoucí činovnické pozice. Vytváří dobré pracovní prostředí a cíleně pečuje o své činovníky.

#B2 Činovníci si volí práci, která jim vyhovuje

Ctíme princip, že potřeby nižších jednotek mají přednost před potřebami jednotek vyšších. Přejeme si také, aby se lidé věnovali práci pro ty jednotky, které jim z hlediska uplatnění vyhovují nejvíce.

Středisko - Definuje činnosti/úkoly potřebné pro dobré fungování střediska. Umí redefinovat činovnické pozice podle personálních možností. Okres - Definuje činnosti/úkoly potřebné pro dobré fungování okresu. Umí redefinovat činovnické pozice podle personálních možností. Kraj - Definuje činnosti/úkoly potřebné pro dobré fungování kraje. Umí redefinovat činovnické pozice podle personálních možností.

#B3 Máme dostatek dobrovolníků

Pražští skauti mají dostatek dobrovolníků. Nalézají je v řadách stávajících i bývalých členů, rodičů, kamarádů a mimopražských studentů. Jejich práci aktivně podporujeme, zjišťujeme si jejich přání a potřeby a umíme je ocenit.

Středisko - Umí definovat úkoly/činnosti, které je vhodné realizovat externími dobrovolníky. V případě potřeby umí dobrovolníky získat. Zkoumá potřeby dobrovolníků a snaží se své dobrovolníky podporovat v jejich práci. Personálně podporuje nadřízené jednotky. Okres - Umí definovat úkoly/činnosti, které je vhodné realizovat externími dobrovolníky. V případě potřeby umí dobrovolníky získat. Zkoumá potřeby dobrovolníků a snaží se své dobrovolníky podporovat v jejich práci. Personálně podporuje nadřízené jednotky. Kraj - Umí definovat úkoly/činnosti, které je vhodné realizovat externími dobrovolníky. Metodicky podporuje práci s dobrovolníky. Personálně podporuje ústřední orgány. Pořádá akce sloužící jako odměna za práci, např. Poděkování.

#B3a Trvale zlepšujeme naši schopnost pracovat s lidskými zdroji

Nestojíme na místě. Personalistické nástroje a aktivity které používáme nejen udržujeme dlouhodobě funkční, ale dále je rozvíjíme a vylepšujeme. Snažíme se pravidelně přicházet s něčím novým a také dobře vyhodnocovat a dále posouvat stávající aktivity.