Akce

V kraji je dostatečná nabídka kvalitních akcí. Akce pořádané PRJ reagují na potřeby v kraji, přispívají k propojení činovníků, jimž jsou přizpůsobeny časovou pružností i místní dostupností. Jsou to akce šité na míru, které doplňují nabídku celostátních akcí a umožňují zcela konkrétní zaměření podle požadavků účastníků. Tyto požadavky často na celostátní úrovni nelze zohlednit.

#A1 Nabízíme specializované kurzy v dostatečném rozsahu.

Pražští skauti mají možnost iniciovat a zúčastnit se i úzce zaměřených akcí, které jim pomůžou při přípravě programu pro oddíly nebo s prací ve vyšších organizačních jednotkách. Nabízíme specializované kurzy v dostatečném rozsahu.

Středisko - Při pořádání tematických seminářů je nabízí i činovníkům z jiných jednotek. Sděluje svou poptávku okresu a kraji. Okres - Navrhuje kraji oblasti, v nichž je potřeba zvýšení kvalifikace, po nichž je poptávka atp. Okres pořádá semináře podle potřeb středisek. Aktivně poptávku od středisek zjišťuje. Kraj - Pořádá semináře dle potřeb středisek, zejména ty, které by okresy samy nepokryly instruktory nebo účastníky. Podporuje organizaci krajských vzdělávacích akcí i výměn zkušeností. Aktivně zjišťuje potřeby v kraji v oblasti vzdělávání.

#A2 Máme zájem na úspěšném pořádání skautských postupových závodů.

Pořádáme základní kola a krajské kolo postupových závodů (ZVaS, SZ). Na okresech, kde je obtížné závod uskutečnit (málo vedoucích či hlídek), podporujeme spojování základních kol. Po závodech sbíráme zpětnou vazbu, která je podkladem k dalšímu zlepšování pravidel, metodiky závodů a inspirací pro další pořadatele. Máme zájem na úspěšném pořádání skautských postupových závodů.

Středisko - Podporuje děti k účasti na závodech. Dává podněty ke zlepšení náplně závodů dle zpětné vazby od účastníků závodů. Okres - Zvažuje, zda má v daném roce dostatečný počet hlídek i činovníků pro uspořádání závodu, případně organizuje závody ve spolupráci s jinými okresy. Sdílí zkušenosti s jinými okresy na krajských akcích. Získává zpětnou vazbu od oddílů a středisek. Kraj - Zajímá se o základní kola závodů a případně podporuje jejich spojování. Sbírá zpětnou vazbu k základním kolům i krajskému kolu závodů. Termín krajského kola stanovuje s dostatečným předstihem.

#A3 Máme přehled o akcích pořádaných pražskými skauty a pro pražské skauty.

Každý má možnost se jednoduše a rychle dozvědět o všech zajímavých akcích (vzdělávacích i jiných) pořádaných pražskými skauty. Akce jsou otevřené i pro jiná střediska či okresy, případně jsou inspirací k vlastní činnosti. Máme přehled o akcích pořádaných pražskými skauty a pro pražské skauty.

Středisko - Využívá akce sdílené jinými oddíly a středisky. Nabízí své akce i ostatním, buď jako inspiraci k uspořádání, nebo jako možným účastníkům. Okres - Pořádá akce k obohacení činnosti středisek. Kraj - Pořádá rozvojové akce pro činovníky středisek a okresů. Shromažďuje informace o kurzech pořádaných v Praze. Nabízí prostor pro sdílení zkušeností.