Dospělí a rodiny

Kraj podporuje činnost oddílů dospělých a rodin. Oddíly dospělých činovníků jsou podporovány v činnosti. Existuje síť kontaktů a dobré propojení různých skupin, které připravují společné akce.

#A7 Zapojujeme rodiny do činnosti středisek a podporujeme family skauting.

Rodiny jsou zapojovány do činnosti středisek a okresů zejména při pořádání velkých akcí pro všechny členy. Střediska, okresy i kraj pracují s potřebami rodin zapojených do family skautingu a zprostředkovávají jim kontakty mezi sebou. Existuje způsob, jakým lze komunikovat s ostatními rodinami a seznámit se s nimi.

Středisko - Zjišťuje a pracuje s tím, co rodiny pro svou činnost potřebují. Zapojuje rodiny do připravovaných akcí. Okres - Má přehled o počtu rodin, které se zapojují nebo chtějí zapojit do family skautingu. Nabízí rodinám zapojení do přípravy akcí. Kraj - Vytváří prostor pro sdílení informací o akcích vhodných pro rodinný skauting, například web. Prosazuje princip rodinné registrace v Junáku..

#A8 Podporujeme kluby dospělých a jejich program.

Kluby dospělých se zajímají o dění v Kmeni dospělých a program „Oldskauting 21“. Střediska, okresy i kraj členy Kmene dospělých oslovují pro příležitostnou spolupráci na akcích (instruktorství na kurzech, technická pomoc, zázemí při organizaci apod.).

Středisko - Pracuje s potřebami klubu dospělých. Pracuje s nabídkami pomoci od klubů dospělých a využívá jejich zkušeností. Okres - Zapojuje kluby dospělých do činnosti okresu, například příprava akcí, které vymyslí. Nabízí možnost setkání na okresních akcích. Kraj - Pomáhá sdílet příklady dobré praxe. Umí nabídnout práci pro členy klubů dospělých.