Dobro, charita a dobré skutky

Skauti chtějí měnit svět kolem sebe k lepšímu. Měli by to dělat efektivně, účinně a zodpovědně a využívat při tom maximum dostupných zdrojů a informací.

#C12 Známe náš potenciál a pracujeme s ním.

Ujasníme si, v čem jsou naše silné stránky a co můžeme nabídnout. Silné stránky, na kterých se shodneme, budou formovat naše společné dobré skutky, zapojení do charitativních akcí, komunikaci s partnery a další kroky v této oblasti.

Středisko i Okres se do diskuse aktivně zapojují, Kraj ji iniciuje, moderuje a formuluje závěry. Ostatní se na ní podle zájmu mají podílet. Základem pro diskusi o našich silných stránkách mohou být například tyto teze:
  • Jsme motivovaní - chceme pomáhat a dělat dobré skutky.
  • Máme důvěru veřejnosti.
  • Jsme “levní” - nejen že pracujeme zadarmo, ale máme i vlastní materiál a další prostředky, které můžeme využít, když je třeba.
  • Máme zkušenosti - pomáhali jsme různě a různými formami..

#C13 Spolupracujeme s dalšími neziskovkami.

Ne vždy dokážeme zjišťovat potřeby a navrhovat k nim odpovídající způsoby pomoci. Tam, kde cítíme vlsatní nedostatečnost, navazujeme kontakty s organizacemi, které potřebné zkušenosti a znalosti mají, a společně hledáme cesty, jak bychom mohli pomáhat. Díky takové spolupráci můžeme být mnohem užitečnější a neriskujeme, že by naše zamýšlená pomoc byla k ničemu.

Středisko - Hlásí (případnou) navázanou spolupráci vyšší jednotkám. Okres - Navazuje vztahy s neziskovými organizacemi. Má přehled o projektech, na kterých s jinými NNO pracují nižší jednotky. Hlásí navázanou spolupráci na Kraj. Kraj - Dbá na korektní vztahy s partnery. Navazuje vztahy s neziskovými organizacemi. Má přehled o projektech, na kterých s jinými NNO pracují nižší jednotky.

#C14 Chceme se zapojovat chytře — jinak než sbírkami.

Pořádání sbírek zvládáme a máme s ním zkušenosti. Nechceme být ale spojováni jen s touto formou pomoci. Na všech úrovních hledáme jiné formy, aktivně je zkoušíme a sdílíme, co a jak funguje.

Středisko - Motivuje své členy k zapojování se do pořádaných akcí. Přichází s nápady na možná chytrá zapojení. Okres - Pořádá prospěšné akce nebo koordinuje akce nižších jednotek. Přichází s inovativními koncepty. Přichází s nápady na možná chytrá zapojení. Kraj - Pořádá prospěšné akce nebo koordinuje akce nižších jednotek. Přichází s inovativními koncepty. Přichází s nápady na možná chytrá zapojení.